Araca Yazılım Attırmak Zararlı Mı? – Ankara Esenboğa Havalimanı Araç Kiralama Araca Yazılım Attırmak Zararlı Mı? – Ankara Esenboğa Havalimanı Araç Kiralama - 5sCarRental

Blog

Araca Yazılım Attırmak Zararlı Mı? – Ankara Esenboğa Havalimanı Araç Kiralama


Araca Yazılım Attırmak Zararlı Mı? – Ankara Esenboğa Havalimanı Araç Kiralama

Araca Yazılım Attırmak Zararlı Mı? – Ankara Esenboğa Havalimanı Araç Kiralama

 

Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama hizmeti veren firmamız 5s CarRental olarak araca yazılım attırmak zararlı mı diye merak edenler için bu sorunun cevabını bloğumuzda yer verdik. 

 

Piyasada bu konuda çok fazla bilgi olduğu için başlığın sonuna bir soru işareti ekledim. Araca yazılım attırmak zararla mı, motora zarar verir mi, çok yakıt tüketir mi ve araç garanti dışı kalır mı? Marka neden onu üretilmiş bir ürün olarak kullanmıyor? Uzmanlara sorduk, bu yazılım değiştirmenin artıları ve eksileri.

 

Özellikle 2000'li yıllardan sonra otomobillerin teknik alt yapısı yazılım ve elektronik bileşenlerle desteklenmeye başlandı. Bugün itibarı ile otomobillerin teknik özellikleri uçaklarla rekabet halindedir. Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama firmaları da araçların gelişen teknik alt yapı ve teknolojilerine ayak uydurmak için filolalarını sürekli yenilemektedir. 

 

Mevcut araba modellerini düşündüğünüz de, her modelin yakıt ve hava karışımını ve hatta daha karmaşık süreçleri yönetecek bir beyni vardır. Beyin dediğimiz şey aslında bir bilgisayarın anakartı gibidir. Kombinasyon bu kart üzerine kodlandığından, püskürtülecek yakıt miktarı ve yakıtın ihtiyacı olan hava miktarı hesaplanarak araç size en büyük faydayı sağlayacak şekilde programlanmıştır. Teknolojik olarak son model bu araçları Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama firmalarında kiralayabilirsiniz.

 

Her otomobil bir fabrikada üretilir ve satılır, amaç yakıtı, maksimum mesafeyi en aza indirgemek ve çevre ve gürültü kirliliğini en aza indirmektir. Bu amaçların en önemli örnekleri, dizel motorlar için geçerli Euro 4-5-6 düzenlemeleri gibi düzenlemelerdir. Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama firmaları bu konuda özen göstermektedir. 

 

 Araç Yazılımı Arabaların Performansını Ne Kadar Artırır?

 

Bu ayrıntılara dayanarak, aracınız için yeni, performans içerikli bir yazılım yapmak için bilgisayar destekli bir program kullanmak, aracınızın bu değerlerini değiştirecek ve daha yüksek performans elde etmenizi sağlayacaktır. Her yazılım (doğru çalıştırılırsa) kesinlikle arabanıza katkıda bulunabilir. Özellikle turbo veya kompresör yakıtlı motorlarla donatılmış araçlarda bu yazılımlar% 15 ila% 20 ekstra güç elde etmenize yardımcı olabilir ve atmosferik basınç dediğimiz versiyonda bu değer% 10 ile% 15 arasındadır.

 

Bu konuyla ilgili birden fazla sorunuz olduğunu biliyoruz. Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama firması olarak “Yazılımı değiştirmek zararlı mı ve motorun ömrünü kısaltıyor mu? Aracım garanti dışı mı olacak? Aracıma faydalı mı yoksa zararlı mı?” diye bu konuları uzmanlarla görüştük.

 

Ayrıca bu sorunun sigorta ve oto sigorta şirketleri ile yakından ilgili olduğunu düşünebilirsiniz ancak yaptığınız araç yazılımı, aracın kendisinin hasarını ve sigorta şirketinin durumunu hiçbir şekilde değiştirmeyecektir. Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama firmamız 5s CarRental olarak araca yazılım attırmak zararlı mı sorusunu cevaplıyoruz.

 

 Araca Yazılım Attırmanın Zararları Nelerdir?

 

100.000 kilometrenin üzerindeki araçlar için yazılım önermiyoruz. Bunun nedeni, aşınmanın motor hasarına yol açması ve en önemlisi turbo ve motorun çok büyük olmasıdır. Yüksek kilometre performansı nedeniyle beklenen performansa ulaşılamaz. 

Düzenli bakım süresini kilometre cinsinden hesaplarız. Ancak aracın hala sürdüğünü varsayarsak, motor kararlı bir şekilde çalışacak ve yazılım işlendikten sonra (10.000 kilometre yerine) çalışacaktır, o zaman hesaplama bu şekilde yapılmalıdır. Düzenli bakım süreniz 10.000 kilometre yerine düzenli 7-8 bin kilometre arasında olur ise motor ömrünüz daha uzun olacaktır. Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama firmaları araçların fabrika çıkışlı yazılımlarını kullanmaktadır.

 

 Aracım Garanti Kapsamından Çıkıyor mu?

 

Yetkili servis kapsamı dışında yapılırsa ve motordaki herhangi bir arızadan kaynaklanırsa aracınız garanti kapsamında olmayacaktır.

 

 Yetkili Serviste Yapılan Yazılımla Özel Serviste Ya Da Yazılım Yapan Bir Şirkette Yapılan Yazılım Arasındaki Farklar Nelerdir?

 

Yazılım ve veriler arasında hiçbir fark yoktur. Tabii ki, bazı parametrelerde farklılıklar var, ancak profesyonel sürücüler bile pek fark etmiyor. Her iki yazılım türü de genellikle kullanıcılarına aynı performansı ve verimliliği sağlar. Yurtdışında üretilen yazılımların maliyeti 1.000 Türk Lirası olurken, aynı yazılım hizmetinin maliyeti 2-3 kat daha fazladır. Hizmet ürettiği yazılımın aynı olduğunu garanti etse de ürettiği otomobillerde belirli standartları da arar. Bu standartların kilometresi çok düşüktür ve en yüksek beygir gücü standartlarını karşılayan model olmayacaktır.

 

 Yazılımı Değiştirmenin Araca Ve Sürücüye Yararları Nelerdir?

 

Bir zamanlar ona rodaj dediğimiz zaman vardı. Bu süre yaklaşık 1.500 kilometredir. Rodaj işlemini doğru bir şekilde tamamlarsanız, aracınız daha verimli yol alacaktır. Şimdi, rodaj gitti. Aslında bu yazılımda benzer bir durum var. Tabii ki, normal şartlar altında, güncellenen yazılım, aracın motorunun daha verimli çalışmasını sağlayabilir.

 

Yazılım sahibi insanlar genellikle onları genç insanlar olarak düşünür, ancak durum böyle değildir. Daha çok ticari araç kullanıcısı bu yazılım alternatifi işletmesini tercih etmektedir. Yakıt tüketimi azaldığından, daha düşük hızlarda performans iyileştirilir.