Ankara Esenboğa Havalimanı Araç Kiralama

Ankara Esenboğa Havalimanı Araç Kiralama - 5sCarRental

Popüler Lokasyonlar

Ankara Esenboğa Havalimanı Araç Kiralama


Ankara Esenboğa Havalimanı Araç Kiralama

2011 yılından bu yana otomotiv sektöründe başarılı faaliyetler sergileyen 5S Carrental firmamız Türkiye’nin en iddialı rent a car firması yolunda ilerlerken aynı zamanda yedek parça ithalat ihracat alanında ismini duyurmuş şirketlerdendir. Öncelik olarak Türkiye’nin 8 büyük şehrinde başlayan bu faaliyetler bir süre sonra alanının en iyi kiralık araç firmalarından biri olarak hızlanmıştır. Genel olarak bu sekiz büyük ilde araç kiralama faaliyetleri için yürüttüğümüz alanlar şunlardır:

 • Ankara Esenboğa Havalimanı,
 • Ankara Şehir Ofisi,
 • İstanbul Yeni Havalimanı,
 • İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı,
 • Samsun Çarşamba Havalimanı,
 • Samsun Şehir Ofisi.
 • Trabzon Havalimanı
 • Antalya Havalimanı
 • İzmir Adnan Menderes Havalimanı
 • Kayseri Havalimanı
 • Bodrum Milas Muğla Havalimanı

 

Ankara Esenboğa Havalimanı’nda 7/24 faaliyet gösteren 5S CarRental firmamızın tüm müşterilerine sunduğu olanakların en dikkat çekeni 2023 model sıfır ve sıfıra yakın araçlarla kiralama hizmeti sunmasıdır. Öte yandan diğer Ankara araç kiralama firmalarından ayrılan ayrıcalıklarından biri de kiralık araçların hepsinde kilometre sınırlaması olmamasıdır. Bu durum elbette uzun mesafeli seyahatler için büyük avantaj sağlar. Firmamızın sunduğu diğer olanaklar ise havalimanından anlık teslim imkânı, ön rezervasyon sistemiyle teslimatta ödeme, koşullara göre alanının en cezbedici kiralama bedelleridir. Araç filosundaki tüm kiralık modellerin %99’u sıfır olan firmamızın diğer kiralık araç modelleri maksimum 5000 km’de hizmet vermektedir. Dilediğiniz an dilediğiniz noktadan iletişime geçebileceğiniz firmamız sadece ön rezervasyon sistemiyle değil anlık olarak da hizmet verebildiği için sorunsuz araç kiralama hizmeti alabiliyorsunuz. Bu noktada tüm kiralama sürecinde sizlerin yanında olan destek ekibimiz kasko ya da sigorta konularında da destek sağlar. Böylece seyahat süresince tüm müşterilerin huzurlu ve rahat olması anında sağlanır. 

 

Ankara Esenboğa Havalimanı Hakkında Genel Bilgiler 

Ankara Türkiye’nin başkenti olmasının yanında hem turizm hem de iş olanakları sebebiyle gözde illerimizden biridir. 5000 yıllık köklü geçmişiyle dikkat çeken şehrin hem yerli hem de yabancı yolcu trafiğini Esenboğa Havalimanı sağlamaktadır. 1955 yılından bu yana 24 saat aktif olarak şehre giriş ve çıkışların sağlandığı Ankara Esenboğa Havalimanı ülkemizin en yoğun havalimanları arasında yer alır. Günlük olarak yaklaşık 40 bin yolcuya hizmet veren Esenboğa Havalimanı günlük olarak ortalama 280 uçağın iniş ve kalkışına imkan tanır. Her geçen yıl yoğunluğunu ve hizmet kalitesini artıran havalimanı bu ulaşım türünü tercih edenlere de ayrıcalıklı imkanları kolayca sunar. 

Kültürel açıdan oldukça zengin şehirlerin başını çeken Ankara günü birlik iş gezilerinin popüler olduğu illerden biri olsa tarihi geçmişi ve Türkiye’nin önemli gezi noktalarının burada yer alması havalimanı yoğunluğunun sebebine işaret eder. İç Anadolu’nun en büyük şehri olması da elbette havayolu ulaşımının bu noktada yoğunlaşmasını sağlıyor. Hem iç hem dış hatlarda yoğunluğun yaşandığı Ankara Esenboğa Havalimanı şehir merkezine 28 km uzaklıkta konumlanır. Akyurt ilçesine bağlı olarak konumlandırılan havalimanı ulaşımı ticari taksiler, otobüs ve havalimanı servisleriyle sağlanır. Şehir genellikle kültürel açıdan ziyaretçi aldığı için havalimanında en çok tercih edilen hizmetlerden biri kiralık araç seçenekleridir. Keza ister kısa süreli ister daha uzun seyahatler için konforlu ve uygun fiyatlı ulaşım seçeneğini bu tarz faaliyetler sağlamaktadır.

Aktarmalı uçuşların da sıklıkla yaşandığı Ankara Esenboğa Havalimanı sadece yolcu taşımacılığı değil genel havacılık hizmetleri ve kargo terminaliyle de hizmet verir. 2006 yılında yenilerek hizmet kapasitesini artıran havalimanı iç ve dış hatlar açısından 182 bin m²’lik alanı kapsar. Havayolu ulaşımını tercih eden yeri ve yabancı turistlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabildiği havalimanı içerisinde dinlenme alanları, yeme – içme alanları, otopark, alışveriş noktaları, kayıp eşya bürosu, 4 farklı Lounge ve Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama ofisleri gibi pek çok olanak mevcuttur. Uçuş öncesi veya sonrasında terminal alanında tüm ihtiyaçlarınıza yönelik alanı bulabiliyorsunuz. Konum olarak da şehrin birçok ilçesine yakın olan Ankara Esenboğa Havalimanı diğer illerde sorun yaratan ulaşım zorluğunun yaşanmadığı şehirlerdendir. 

 

Ankara Esenboğa Havalimanında Nasıl Araç Kiralarım? 

Türkiye’nin 8 büyük ilinde en kaliteli ve cazip fiyatlı araç kiralama hizmeti sunan 5S CarRental firmamız Ankara’da iki farklı noktada hizmet verir. Çankaya’da konumlanan ana ofisimiz dışında Esenboğa Havalimanı’nda da anında kiralık araç seçeneklerinden faydalanabiliyorsunuz. Anlık araç kiralama ya da rezervasyon sisteminden faydalanarak kiralık araç seçeneklerinden faydalanabileceğiniz 5S CarRental firmamız yılın her dönemi dilediğiniz anda araç temin edebileceğiniz noktalardandır. Sadece Ankara Esenboğa Havalimanı’nda değil tüm havalimanı araç kiralama ofislerinde aynı kalitede hizmet sunan firmamız öncelikle %100 müşteri memnuniyeti odaklı hareket eder. Bu nedenle kiralık araç ihtiyacı olan kişiler için anında kaliteli ve sorunsuz hizmet sunmaya odaklanır. Tüm müşterilere sunulan kaliteli hizmetin içerisinde kişilerin istek, beklenti ve koşullarına en uygun kiralık araç seçeneklerini sunmak öncelikler arasında yer alır.

Konforlu, lüks ve dilediği gibi seyahat etmek isteyenlere büyük bir kolaylık sağlayan Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama noktamız 7/24 iç hatlar terminalinde hizmet vermektedir. Aynı zamanda Esenboğa Havalimanı otoparkından da ulaşabileceğiniz firmamızla iletişime geçebilmek için 0850 360 06 55 destek hattını kullanabileceğiniz gibi WhatsApp hattında da yazabilirsiniz. İki farklı ulaşım sistemi dışında internet üzerinden web sitemize ulaşarak sizlere sunabileceğiniz kiralık araç modellerini ve koşullarını da incelemeniz mümkündür. Özellikle dilediğiniz kiralık araç marka ve modelini erken rezervasyon sistemiyle ayırtmak isteyenleri tercih ettiği bu iletişim yöntemleri günün her saatinde aktif olarak hizmet verir. Günlük, haftalık ya da aylık kiralık araç seçeneklerini sorunsuz ve hızlı bir şekilde temin edebildiğiniz firmamızın sizlere sunduğu en dikkat çeken iki özellikten biri kilometre sınırlamasının olmaması iken diğeri teslimatta ödeme seçeneklerinden faydalanabilmektir. Diğer Ankara araç kiralama firmalarından ayrılmamızı sağlayan bu avantajlar en çok uzun süreli kiralama düşünen kişilerin memnun kaldığı durumlardandır. 

 

Ankara Esenboğa Havalimanına Ulaşım 

Çubuk ve Akyurt ilçeleri arasında konumlanan Ankara Esenboğa Havalimanı şehir merkezine 28 km uzaklıktadır. Şehir ve ülke trafiğinin büyük bir kısmı bu havalimanıyla sağlandığı ve şehrin nüfus yoğunluğuna birebir etki ettiği için ilin en yoğun bölgelerinden biri kabul edilebilir. Hem yerli hem de yabancı turistlere aynı kalitede hizmet vermeyi hedefleyen 5S CarRental firmamız havalimanı içerisinde hizmet verdiği için kiralık araç temini için uçaktan indiğiniz anda işlem yaptırabiliyorsunuz. Havalimanı Çubuk ve Akyurt ilçeleri arasında yer aldığı için bu ilçelere yakın ilçelerden havalimanına ulaşmak daha kolay olabilir. Konum olarak havalimanına daha yakın ilçeler ise şunlardır: Kalecik, Çankırı, Pursaklar, Kahramankazan, Kızılcıhamam’dır. Bu sebeple bahsettiğimiz ilçelerden havalimanına şahsi araçlarla da ulaşım sağlanabilir. Lakin şehir merkezi ya da diğer noktalardan Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşabilmek için genel olarak tercih edilebilecek birkaç yöntem bulunur. Bu yöntemleri detaylı bir şekilde ele alacak olursak ilk dikkat çeken ulaşım yöntemlerinin başını kuşkusuz toplu taşıma araçları çekiyor. 

Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşım için tercih edilebilecek toplu taşıma türleri arasında en kolayı otobüs hatlarından faydalanmaktır. Bu noktada tercih edebileceğiniz iki farklı seçenek bulunuyor. Havalimanına ulaşmak için kullanacağınız güzergahın konumuna göre 19 Mayıs Stadyumu B Kapısı önünden geçen Belko otobüslerini kullanabilirsiniz. Ayrıca 442 numaralı EGO otobüs hattı da yine sizi Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaştıracaktır. Öte yandan daha rahat ve hızlı bir ulaşım imkanından faydalanmak isteyen kişiler şehir içinde hizmet veren ticari taksilerden de faydalanabiliyor. Bütçe konusunda rahat olan kişilere çok daha kolay bir ulaşım imkanı tanıyan ticari taksiler havaalanına ulaşımda tercih edilirken havalimanından şehir merkezine ulaşımlarda çok da tercih edilmez. Şehir merkezine ya da diğer gezi noktalarına ulaşmak için size en konforlu ve uygun fiyatlı gelecek olan ulaşım türü Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama seçeneklerinden faydalanmak olacaktır.